Меблі в стилі мінімалізм: особливості
Мінімалізм – течія в літературі, дизайні, музиці, архітектурі та ряді інших сфер людської діяльності, для якої характерним є усвідомлена відмова від надмірностей, лаконічність і простота, що поєднуються з точністю і практичністю. Тож не дивно, що саме конструктивізм і функціоналізм стали предтечою цього стилю.
Основи мінімалістичної естетики
Організація простору – перше, що спантеличує дизайнерів інтер'єрів в такій стилістиці. Домогтися ефекту просторової свободи допомагають:
- відмова від використання орнаментів і елементів декору, за виключенням невеликої кількості на стінах і вікнах;
- відсутність аксесуарів;
- використання простих природних оздоблювальних матеріалів, часто вже необроблених (цегляних кладок, дерев'яних, бетонних або оштукатурених поверхонь);
- застосування нейтральних колірних півтонів (сірий, чорний);
- прості лінії і форми, їх чіткість і не нав'язливість.
Зонування здійснюється колірними акцентами і освітленням. Простір і багато світла превалюють над необхідністю розміщення предметів.
Оформлення властива стриманість і строгість, що проявляється в функціональних предметах інтер'єру, геометричності фірм і поєднанні 2 базових кольорових гам.
Мало, але досить, функціонально – значить красиво
Меблювання в стилі мінімалізм припускає використання натуральних матеріалів, виняткова функціональність меблів. Щоб не втручатися в простір, для зберігання речей переважно використовуються закриті системи.
Монохромна колірна гамма превалює. А в плані матеріалів потрібно віддати перевагу натуральним:
- камінь;
- дерево;
- шкіра і льняна тканина.
Однак концепція мінімалізму не виключає гармонійних поєднань їх з штучними видами матеріалів. Наприклад, сучасні стільці з дерев'яним або шкіряним сидінням з металевими ніжками. Прекрасно поєднуються глянцеві і поліровані поверхні, дерево і пластик.
Дизайнери застосовують своєрідний підхід до підбору і розміщення меблів:
- вона повинна займати п'яту частину простору;
- в пріоритеті трансформери (диван-ліжко, стіл-тумба);
- вбудовані шафки і обладнання, приховані системи зберігання.
Цікавим є вплив на мінімалізм японської культури і стилю. Воно проявляється в підборі кольорових гам. Цінителі обох цих стилів справедливо вважають, що наповнити світлом простір можуть:
- білий;
- світло сірий;
- бежевий;
- коричневі відтінки.
Основними відтінками можуть бути максимум 3, але краще обмежитися двома.
Білий – безпомилковий варіант, що розширює візуально простір і легко компілюється з будь-яким іншим кольором. Розбавляється він чорним, графічним сірим, кілька більш яскравими відтінками.
Різновиди мінімалізму
Витоки європейського мінімалізму, як уже зазначалося, пов'язані з Японією. Для меблювання даного типу характерна легкість, яка допомагає без праці переміщати предмети.
Скандинавія (шведи і фіни) створили унікальний мінімалізм, для якого властиві атрибути, що додають затишку, такі як подушки і пледи на диванах.
Проявом мінімалізму вважають і сучасний хай-тек. Використовувати в ньому потрібно тільки високотехнологічні новинки техніки і матеріали, що «дихають» функціональністю і не заважають візуальному розширенню простору. Це можуть бути всілякі кріплення, труби, металеві деталі – все те, що підкреслює близькість до наукових відкриттів і високотехнологічності.
Ці напрямки, як і мінімалізм в традиційному розумінні, передають єдиний світогляд, заснований на бажанні не захаращувати простір, щоб житло дарувало спокій і можливість повноцінного відпочинку від суєти зовнішнього світу. Прагнення до гармонії, цінність змісту предметів, а не їх зовнішньої атрибутики, охоплює все більше людей по всьому світу.
Замовити різні види меблів в стилі мінімалізму можна в нашій компанії.